Sunday, March 19, 2006

Urla (16-3-2006)

Gectigimiz hafta birkac günlügüne İzmir'e cevirdik rotamizi.


Saganak yagisla gecen birkac günden sonra Persembe günü, günes bulutlarin arasindan yüzünü göstermeye baslayinca biz de Urla'ya dogru yola koyulduk.
Otobandan degil de yan yollardan, köylerden gecerek geze geze Ildır'a kadar gittik.Bahar gelmis, agaclar yesillenmis, cicekler patlamis bile buralarda.
Aksamüstü serinlik cöküp, karnimiz da acikmaya baslayinca Ildır köyünde Manzara Kahve'ye gidip günesin batisini seyrederek odun atesinde demlenmis güzel bir cay icip eve döndük.


3 comments:

elif said...

ah ne kadar güzel.
ben de bu sabah, soğuktan sıtkım sıyrılmış halde, internette toskana resimlerine bakıyordum. zeytin ağaçlarıyla süslü kırlar, dağlar ve tepelerle aslında egeye benzer manzaralar... herhangi birine razıyım.
bir de bafa geldi aklıma. orası da mis gibi olmuştur şimdi. siz gitmiş miydiniz?

Isil S. said...

Selam Elif,
Umarim Amsterdam'da da yakinda isinir havalar. Bafa'da kalmadik hic, ama bir kez gectim Bafa gölünün kenarindan, güzel görünüyordu sahiden ;)

elif said...

ilginç bir doğası var. biz bir şubat ayında gitmiştik, kapıkırında bir pansiyonda kalmıştık. donmuştuk tabi. hava sisli pusluydu o sıralar, ama işte o siste pusta çok büyülü hale geliyor manzara. ''hadi cennete gidelim'' diyerek çıkıyorduk her gün dışarı.